سخنگوی جنبش حماس با انتشار توییتی به جدیدترین تحرکات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در زمینه برگزاری انتخابات محلی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس با انتشار توییتی به جدیدترین تحرکات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در زمینه برگزاری انتخابات محلی واکنش نشان داد.

واکنش حماس به جدیدترین اقدام محمود عباس
وی نوشت: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با موضوع انتخابات به شکلی برخورد می کند که فلسطینی ها را تحقیر و به آنها اهانت می کند. وی همواره با مقیاس جنبش فتح عمل می کند و با قوانین به نفع خودش رفتار می کند و در پایان هم به بهانه های واهی از ترس باخت در انتخابات، از برگزاری انتخابات طفره می رود.
قبل از آن هم جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این زمینه اعلام کرد: ما مجدداً مخالفت خود را با برگزاری انتخابات محلی بدون توافق درباره برنامه روشن در زمینه رویارویی با اشغالگران تاکید می کنیم.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: برگزاری هرگونه انتخاباتی در سایه اشغال، به منزل فرار از راهبردی ملی اداره درگیری با دشمن است. شرایط کنونی تمرکز همه بر نحوه مقابله با اشغالگران و حملات رژیم صهیونیستی را طلب می کند.
گفتنی است که تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً دستور اجرای انتخابات محلی در تاریخ ۱۱ دسامبر آتی و در دو مرحله را صادر کرد.
آخرین انتخابات محلی در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ برگزار شد و جنبش فتح با اکثریت آرا پیروز شد در حالی که جنبش حماس آن را تحریم کرد و اجازه برگزاری آن در غزه را نداد.
بر اساس قوانین فلسطین این انتخابات هر چهار سال باید برگزار شود.
محمد اشتیه نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دوشنبه از جنبش حماس خواست که اجازه برگزاری مرحله نخست انتخابات محلی در نوار غزه را بدهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.