یک مقام وزارت خارجه آمریکا امروز در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد مدعی پیشنهاد جدید کشورش در راستای در حل و فصل اختلاف میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری نیوز آرمنیا، یک مقام وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک از تلاش ادعایی کشورش در حل و فصل اختلاف میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد.
این مقام وزارت خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی امروز خود در این خصوص گفت: اکنون این سئوال مطرح می شود که آیا می توانیم با حمایت ایالات متحده، سایر کشورهای گروه مینسک و ترکیه تنش میان دو کشور را بیشتر کاهش داده و به برداشتن گام هایی در راستای صلح و آشتی کمک کنیم.
دیپلمات آمریکایی مذکور در ادامه اضافه کرد که در روزهای آتی با مقامات کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان دیدار خواهد کرد و این پیشنهاد را به آنها ارائه می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط میان دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق (ارمنستان و جمهوری آذربایجان) از سال ۱۹۹۱ و در پی ورود نظامیان ارمنستان به منطقه قره باغ رو به تیرگی گرایید.
این مناقشه به طور ناگهانی در سپتامبر سال گذشته به اوج خود رسید و پس از ۴۴ روز مناقشه خونین سرانجام در دهم نوامبر ۲۰۲۰ با امضای توافقی میان باکو- ایروان و با وساطت روسیه به پایان رسید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.