فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن می‌گوید که ادامه یافتن گفتگوها با روسیه در مورد وضعیت یمن را بسیار مفید یافته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، «تیموثی لیندرکینگ» روز پنج شنبه به وقت محلی در گفتگویی با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت که وی تداوم گفتگوها با روسیه در مورد وضعیت یمن را بسیار مفید یافته و اینکه پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل باید بر سر رویکردهای مورد توافق جهت پایان بخشیدن به مناقشه طولانی در یمن متحد شوند.
لیندرکینگ در پاسخ به این پرسش که برای پیشبرد فرآیند صلح در یمن چه کارهایی لازم است انجام شود، گفت: «چند چیز باید اتفاق بیفتد. نخست اینکه جامعه بین‌المللی باید بر سر رویکردهای مورد توافق برای پایان دادن به مناقشه یمن بسیار متحد بماند. اول از همه، تنها یک راه حل سیاسی وجود دارد و نه راه حل نظامی و اینکه سازمان ملل یا فرستاده جدید سازمان ملل باید به تمام طرف‌های [مناقشه] دسترسی بدون قید و شرط داشته باشد».
وی در ادامه افزود: «در خصوص نکته اول یعنی جایی که پنج عضو دائم شورای امنیت به عنوان یکی از نهادهای تعیین کننده بر موضوع یمن متحد و متمرکز می‌مانند، این می‌تواند در دستیابی به این هدف‌ها بسیار سازنده باشد».
لیندرکینگ همچنین خاطرنشان کرد که وی به تازگی از شرکت در نشست پنج عضو دائم شورای امنیت که اواسط این هفته در ریاض پایتخت عربستان برگزار شده، بازگشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.