از آنجایی که وزارت دفاع فرانسه چشم‌انداز خود را در مبارزه آینده تحت سلطه پلتفورم‌های پیشرفته، دفاع سایبری و توانایی‌های سایبری می‌بیند، میلیاردها یورو در بودجه ۲۰۲۲ برای تهیه تجهیزات جدید و تکنولوژی‌های حیاتی اختصاص می‌دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بودجه که روز چهارشنبه اعلام شد، ارزشی برابر با ۴۰.۹ میلیارد یورو (۴۹ میلیارد دلار) دارد و تعهد فرانسه از سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به افزایش سالانه بودجه‌اش تا ۱.۷ میلیارد یورو (دو میلیارد دلار) را نشان می‌دهد. این افزایش سالانه یکی از عناصر کلیدی قانون برنامه‌ریزی نظامی ۲۰۱۹-۲۰۲۵ وزارت دفاع فرانسه است. بودجه دفاعی فرانسه در سال ۲۰۲۱ برابر با ۳۹.۲ میلیارد یورو بود.
سخنگوی وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد، بودجه دفاعی فرانسه برای چهارمین سال متوالی شاهد یک افزایش چشمگیر بوده و بودجه ۲۰۲۲ بیانگر ۹میلیارد یورو افزایش نسبت به بودجه سال ۲۰۱۷ میلادی است.
وی افزود: هدف از بودجه ۲۰۲۲ تمرکز بر حوزه‌های جدید جنگ به ویژه بخش فضا، دفاع سایبری و هوش مصنوعی در کنار واحدهای عملیاتی است. انتظار می‌رود که ارتش فرانسه تعداد نیروهای خود در سال ۲۰۲۲ را به ۲۷۳ هزار تن برساند که شامل ۲۰۸ نیروی نظامی و ۶۵ هزار نیروی غیرنظامی است.
حدود یک میلیارد یورو از این بودجه به آژانس نوآوری دفاعی فرانسه برای مقابله با اولویت‌های نسل بعدی از جمله تکنولوژی‌های کوآنتوم، سیستم‌های هوش مصنوعی و تسلیحات اختصاص می‌یابد.
در این بودجه، نیروی هوا فضا تعدادی تجهیزات ضد پهپادی دریافت می‌کند. حدود ۲۳۱ میلیون یورو نیز به سیستم‌های سایبری اختصاص می‌یابد و فرانسه ۲۰۰۰ جنگنده سایبری دیگر ار به خدمت می‌گیرد و تعداد کل نیروی انسانی‌اش را به ۵۰۰۰ تن می‌رساند.
نیروی دریایی نیز قصد دارد ۱۱ ایستگاه زمینی ارتباطات ماهواره ای خریداری کند.
وزارت دفاع فرانسه قرار است حدود ۲.۴ میلیارد یورو برای زیرساخت‌های تجهیزاتی جدید هزینه کند.
به طور کلی، این بودجه ۴۰.۹ میلیارد یورویی برای سال ۲۰۲۲ شامل ۲۳.۷ میلیارد یورو برای تجهیزات و مدرن‌سازی، ۱۲.۶ میلیارد یورو برای حقوق کارمندان و ۴.۶ میلیارد یورو برای تاسیسات و عملیات‌های روزانه است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.