وزرای امور خارجه آمریکا و ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و درباره امنیت در منطقه هند-اقیانوس ارام مذاکره کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در توییتی نوشت: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با توشیمیتسو موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل داشتم. آمریکا و ژاپن برای ارتقای صلح، امنیت و رفاه در منطقه هند-اقیانوس آرام و در سراسر جهان با یکدیگر همکاری می‌کنند.
شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی ژاپن نیز گزارش داد، این دو وزیر امور خارجه درباره توسعه همکاری‌های امنیتی آمریکا-ژاپن در منطقه هند-اقیانوس آرام از طریق چهارچوب‌های منطقه‌ای از جمله گروه چهارجانبه آمریکا-ژاپن-استرالیا-هند مذاکره کردند.
براساس گزارش‌ها، این دو دیپلمات ارشد همچنین درباره شراکت تجاری ترانس پاسیفیک که در سال ۲۰۱۶ میلادی با حضور ۱۲ کشور عضو شکل گرفت اما به خاطر خروج واشنگتن در سال ۲۰۱۷ میلادی هرگز عملی نشد، مذاکره کردند.
بلینکن و موتگی درباره بازگشت بالقوه آمریکا به شراکت تجاری ترانس-پاسیفیک و الحاق احتمالی چین و تایوان به آن نیز تبادل نظر کردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.