رئیس جمهور لبنان با سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: تهدیدات مداوم اسرائیل مهمترین دغدغه دولت لبنان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، میشل عون رئیس جمهور لبنان طی سخنانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: تهدیدات مداوم اسرائیل علیه لبنان مهمترین دغدغه دولت لبنان است. آخرین نمونه این تهدیدات، تلاش اسرائیل برای حفاری نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه در مرزهای دریایی است.
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: لبنان خواهان از سرگیری مذاکرات غیر مستقیم [با رژیم صهیونیستی] به منظور ترسیم مرزهای دریایی در جنوب لبنان و طبق قوانین بین المللی است و هرگز از این حق خود عقب نشینی نخواهد کرد و هیچ سازشی در این زمینه را نمی پذیرد.
میشل عون افزود: ما از کشورهایی که در رابطه با انفجار بندر بیروت اطلاعاتی دارند می خواهیم که در این زمینه ما را یاری کنند.
نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز چند روز پیش اعلام کرده بود: حفاریهای رژیم صهیونیستی در منطقه مورد مناقشه دریایی نقض توافقات پیشین درخصوص مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی است و امنیت و صلح جهانی را از بین می برد.
نبیه بری در اکتبر سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود که لبنان و رژیم صهیونیستی درباره چارچوب کلی مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی و زمینی میان لبنان و فلسطین اشغالی به توافق رسیده اند.
لبنان و رژیم صهیونیستی تاکنون ۵ دور مذاکرات غیر مستقیم درباره ترسیم مرزهای دریایی و زمینی داشته اند و این مذاکرات تحت نظارت آمریکا و سازمان ملل متحد برگزار شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.