وبگاه کنگره آمریکا از دومین تلاش جمهوریخواهان برای استیضاح جو بایدن به دلیل رسوایی خروج از افغانستان و بحران مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، در دومین تلاش برای استیضاح رییس جمهور آمریکا از آغاز دوران ریاست جمهوری وی تا کنون، «باب گیبز» عضو جمهوریخواه ایالت اوهایو در مجلس نمایندگان به همراه ۳ هم حزبی دیگر خود طرح دیگری را برای استیضاح جو بایدن کلید زدند.
به گزارش هیل، «اندی بیگز» نماینده جمهوریخواه ایالت آریزونا، «برایان بابین» از تگزاس و «رندی وبر» دیگر قانونگذار ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان از طرح استیضاح بایدن حمایت کرده اند.
دلایل قانونگذارن آمریکایی برای استیضاح بایدن به موضوع بحران مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا و رسوایی خروج این کشور از افغانستان مرتبط است.
طبق قانون اساسی آمریکا، استیضاح ریاست جمهور این کشور ابتدا در مجلس نمایندگان به رای گذاشته می‌شود و در صورت تصویبِ استیضاح با دو سوم آرای این مجلس، طرح استیضاح رئیس‌جمهور به مجلس سنای آمریکا ارجاع می‌شود.
اولین بار، مارجوری تیلور گرین نماینده جمهوریخواه ایالت جورجیا در روزی که بایدن به عنوان رئیس‌جمهور مراسم تحلیف را برگزار کرد، طرح استیضاح او را به مجلس نمایندگان ارائه داد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دوره ریاست جمهوری خود هم دوبار استیضاح شد؛ یک بار به دلیل رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» و بار دوم به خاطر حمله مرگبار طرفداران ترامپ به جلسه تایید شمارش آرای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در کنگره آمریکا؛ اما در هر دو بار به دلیل تسلط جمهوریخواهان بر مجلس سنا در آن زمان، از استیضاح تبرئه شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.