رئیس شورای ریاستی لیبی در سخنانی گفت که کشورش یا باید انتخابات را برگزار کند یا ناگزیر به میدان درگیری مسلحانه باز خواهد گشت.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، محمد المنفی، رئیس شورای ریاستی لیبی در جریان هفتاد و ششمین دور نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در لیبی در موعد مقرر تاکید کرد.
وی در این باره گفت: لیبی در تکمیل روند سیاسی با چالش‌های واقعی روبرو است؛ در حال حاضر شاهد مرحله‌ای سرنوشت ساز با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری انتخابات در دسامبر آینده هستیم.
المنفی افزود: لیبی دو گزینه بیشتر پیش‌رو ندارد؛ یا باید در یک روند دیپلماتیک با برگزاری انتخابات پاک، آزاد و شفاف و پیش رفتن به سمت ثبات پایدار موفق عمل کرد یا کشور ناگزیر به میدان اختلافات و درگیری مسلحانه باز خواهد گشت.
وی تاکید کرد: مشکل خروج نیروهای خارجی و مزدوران یک چالش واقعی برای کشور ما است، خروج نیروهای خارجی و مزدوران از لیبی به برگزاری انتخابات آزاد، امن و عادلانه کمک می‌کند.
وی ادامه داد: لیبی ابتکار عمل میزبانی یک نشست بین‌المللی را در اکتبر آینده به عنوان بخشی از ابتکار حمایت از ثبات لیبی به عهده می‌گیرد.
وی توضیح داد که این کنفرانس با مشارکت نهادها و ارگانهای ملی مربوطه و همچنین شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای برگزار خواهد شد.
المنفی به پرونده آشتی ملی در لیبی پرداخت و تأکید کرد که آشتی ملی اولویت اصلی موفقیت فرایند سیاسی است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.