بیش از ۳۱ هزار و ۷۰۰ سیاه پوست در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی در انگلیس ناپدید شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میرور، آژانس ملی جرایم انگلیس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که بیش از ۳۱ هزار و ۷۰۰ سیاه پوست در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی در انگلیس ناپدید شده اند.
در این گزارش به نقل از خانواده‌های سیاه پوستان گم شده گفته شده که نزدیکان و سرپرستان ناپدید شدگان با تبعیض اجتماعی روبرو هستند و از سرنوشت عزیزانشان همچنان بی خبرند.
براساس آمار ارائه شده در این گزارش در حالی که سیاه پوستان، سه درصد از ترکیب جمعیت انگلیس را تشکیل می‌دهند، اما هفده درصد از افراد گم شده در این کشورسیاه پوستان هستند.
از سوی دیگر براساس آمار آژانس ملی جرایم در انگلیس، نرخ گم شدن سیاه پوستان در انگلیس همواره رو به افزایش است و در حالی که در سال ۲۰۱۶ این آمار ۱۱.۳ درصد بوده، اما اکنون به ۱۴ درصد از مجموع گم شدگان انگلیس رسیده است.
در همین ارتباط نیز، خانواده‌های سیاه پوستان گم شده در انگلیس، در توماری الکترونیکی از دولت این کشور خواسته اند درباره چرایی شمار فراوان سیاه پوستان گم شده و نیز چگونگی رسیدگی پلیس به این گزارش‌ها، تحقیقات جامع ملی دنبال کند.
در عین حال برخی دیگر از کارشناسان انگلیس اعلام کرده اند که آمار واقعی گم شدن و تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در این کشور بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است و سیاه پوستان با وجود جمعیت بسیار کمتر، اما تعداد بسیاری بیشتری از آنان به نسبت به افراد سفید پوست و اروپایی تبار در انگلیس مفقود شده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.