وزارت دفاع طالبان به اعضای خود هشدار داده است که در صورت انتقام گیری شخصی از مردم افغانستان به شدت مجازات خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع نیوز، سرپرست وزارت دفاع طالبان به اعضای خود هشدار داده است که در صورت انتقام گیری شخصی از مردم افغانستان به شدت مجازات خواهند شد.
در همین ارتباط نیز، «محمد یعقوب مجاهد»، سرپرست وزارت دفاع طالبان اعلام کرد: عفو عمومی ما شامل همه است، هیچ عضو طالبان نمی‌تواند خودسرانه انتقام پدر، برادر و پسر خود را بگیرد، بلکه باید به علما مراجعه کند که آیا حق اقامه دعوا را دارد یا خیر؟ اگر علما اجازه دادند می‌تواند اقامه دعوا بکند، اما اگر کسی خودسرانه انتقام بگیرد به شدت مجازات می‌شود.
پیش از این گزارش‌هایی از آزار و اذیت برخی افراد توسط کسانی که طالبان خوانده می‌شوند، منتشر شده بود.
از سوی دیگر طالبان کمیسیون ویژه‌ای را تشکیل داده است تا افراد نامطلوب را از صفوف این گروه شناسایی کند.
در یک ماه گذشته خبرهایی از بدرفتاری و ضرب و شتم معترضان، محرومیت دختران و زنان از تحصیل و کار، حذف وزارت امور زنان و تشکیل وزارت امر بمعروف و نهی از منکر، اعتراض درباره انحصار قدرت و بازرسی و دستگیری مقامات سابق منتشر شده است.
شهر کابل پس از یک ماه تسلط طالبان تاکنون همچنان شاهد رفت و آمد کارمندان زن و مرد به ادارات دولتی نیست و دیگر خبری از تردد و ترافیک صبحگاهی کارمندان و کارکنان دولت مشاهده نمی شود و همه جا خلوت است.
شماری از مردم امیدوارند که طالبان بتواند زمینه زندگی عادی مردم و رونق تجارت، کسب کار و بازگشایی عادی مدارس و دانشگاه‌ها و تحصیل دختران و پسران را فراهم کند.
اگر این امیدهای مردم به یأس و ناامیدی مبدل شود، احتمال مهاجرت گسترده مردم افغانستان به کشورهای دیگر بویژه ایران و پاکستان دور از انتظار نخواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.