وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با همتایان سوری و سعودی خود دیدار و رایزنی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای سوری خود بر پایبندی ثابت مسکو در قبال استقلال و حاکمیت سوریه تاکید کرد
بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از دیدار سرگی لاوروف با «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک خبر داد.
این بیانیه می افزاید که وزرای خارجه سوریه و سوریه در این دیدار پیرامون تحولات اوضاع سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دورنمای روند سیاسی سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد از دیگر محورهای مورد بحث در دیدار لاوروف و المقداد اعلام شده است.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که طرف روسی در این دیدار بر موضع ثابت خود در حمایت از احترام غیرمشروط به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و حق مردم این کشور برای تعیین سرنوشت خود تاکید کرد.
طبق این بیانیه، لاوروف و المقداد همچنین درباره مسائل مرتبط با تداوم تقویت روابط دوجانبه بین سوریه و روسیه رایزنی کردند.
از سوی دیگر وزیر خارجه روسیه با «فیصل بن فرحان» همتای سعودی خود هم در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کرد.
روابط دوجانبه بین مسکو-ریاض و هماهنگی مواضع پیرامون موضوعات منطقه از محورهای مورد بحث در دیدار لاوروف و بن فرحان اعلام شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.