وزیر خارجه جدید انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر از بررسی مذاکرات هسته‌ای ایران در نشست اعضای دائم شورای امنیت خبر داد.
‌به گزارش خبرگزاری مهر، «لیز تراس»، وزیر خارجه جدید انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر از بررسی مذاکرات هسته‌ای ایران در نشست اعضای دائم شورای امنیت خبر داد.
وزیرخارجه انگلیس در این ارتباط اعلام کرد: در نشست وزرای خارجه اعضای دائم شورای امنیت، مذاکرات هسته‌ای ایران، پاسخ هماهنگ در افغانستان و بیماری همه گیری کووید- ۱۹ در دستور کار قرار گرفت.
مذاکرات هسته ای ایران در نشست اعضای دائم شورای امنیت بررسی شد
وزیر خارجه انگلیس در ادامه و در توئیت دیگری به دیدار اخیر خود با «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه اشاره کرد و در این ارتباط گفت: در این دیدار علاوه بر اشاره کردن به اختلافات بین کشورها در مورد ضرورت بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای بحث کردیم. ما همچنین به موضوع امنیت و ثبات در افغانستان نیز مذاکره کردیم.
یک روز پیش از این نیز، «لیز تراس»، وزیر خارجه جدید انگلیس با وزیر خارجه ایران در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و در حساب کاربری خود در توئیتر به این دیدار اشاره کرده بود.
وزیرخارجه انگلیس، دیدار با مقامات ایرانی را مهم توصیف کرد و گفت که در تلاش است تا تهران را به مذاکرات احیای برجام بازگرداند.
لیز تراس در حساب توئیتری خود گفته بود که در دیدار با «حسین امیر عبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران دو موضوع شامل آزادی شهروندان انگلیسی بازداشت شده و بازگشت تهران به میز مذاکره درباره توافق هسته‌ای مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.