یک وب‌سایت آمریکایی فاش کرد مشاور امنیت ملی این کشور به زودی سفری به منطقه خاورمیانه شامل کشورهای عربستان، امارات و مصر خواهد داشت و او عالی‌ترین مقام آمریکایی دولت جو بایدن است که به عربستان سفر می‌کند.
به گزارش ایسنا، وب‌سایت خبری “آکسیوس” آمریکا در گزارشی اعلام کرد: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا به عنوان عالی‌ترین مقام دولت جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور به زودی سفری به منطقه خاورمیانه خواهد داشت که شامل سه کشور عربی عربستان، امارات و مصر خواهد بود که هر سه کشور از مدت‌ها قبل شریک آمریکا محسوب می‌شوند اما روابط آنها با دولت جدید آمریکا در برخی پرونده‌ها دچار تنش‌هایی شده‌اند.
یک منبع در گفت‌.گو با این وب‌سایت تاکید کرد که بحث و گفت‌وگو برای تعیین اینکه سفر سالیوان به خاورمیانه شامل اراضی اشغالی نیز خواهد شد یا نه، ادامه دارد.
این وب‌سایت آمریکایی احتمال داد که موضوع ایران محور اصلی سفر سالیوان به منطقه باشد.
روابط ریاض-واشنگتن پس از به قدرت رسیدن بایدن در آمریکا با برخی تغییرات و چالش‌ها مواجه شد اما واشنگتن هنوز روابط پایداری با ریاض دارد.
واشنگتن چند روز قبل سامانه پدافند موشکی “پاتریوت” را از عربستان خارج کرد، همچنین سفر از پیش تعیین شده لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به عربستان در ساعات آخر لغو شده و علت آن تداخل در برنامه زمانی اعلام شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.