«شاه محمود قریشی»، وزیرخارجه پاکستان با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در نیویورک در ارتباط با مسائل افغانستان و منطقه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اردوپوینت، «شاه محمود قریشی»، وزیرخارجه پاکستان با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.
دیدار و گفتگوی وزرای خارجه پاکستان و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل و پیرامون روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای از جمله اوضاع افغانستان صورت گرفته است.
در همین ارتباط نیز، روابط عمومی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که وزیرخارجه این کشور در دیدار با همتای آمریکایی خود، ضمن اشاره به اوضاع افغانستان و لزوم همکاری نزدیک برای صلح تاکید کرده است که تنها با تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه گروه‌ها دستاوردهای ۲ دهه در افغانستان تثبیت خواهد شد.
وزیر امور خارجه پاکستان در عین حال بار دیگر بر تمایل اسلام آباد به روابط متعادل با ایالات متحده با محور همکاری مشترک در حوزه‌های تجارت، سرمایه گذاری، انرژی و ارتباطات منطقه‌ای تاکید کرد.
یک روز پیش از این دیدار، وزیر امور خارجه پاکستان در حاشیه برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با حضور در نشست شواری روابط خارجی در شهر نیویورک با ابراز نارضایتی از کارشکنی آمریکا درباره تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، اعلام کرده بود که اسلام آباد و واشنگتن رویکرد متفاوتی درباره افغانستان دارند. وی با اشاره به جنگ ۲۰ ساله آمریکایی‌ها در افغانستان گفته بود: امکان وجود اهداف مشترک ما با واشنگتن در افغانستان وجود دارد اما رویکرد پاکستان با آمریکا دچار اختلاف است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.