وزیر خارجه کره جنوبی گفت باید آمریکا و کره جنوبی به جد در ارائه‌ انگیزه‌ها و بسته‌های ترغیب‌کننده مشروط به کره شمالی جهت بازگرداندن آن به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای بازنگری کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چونگ ایویی یونگ، وزیر خارجه کره جنوبی در خصوص مذاکرات سئول و واشنگتن در نیویورک گفت، راه‌های احیای روابط با پیونگ یانگ جهت از بین بردن رکود موجود در مذاکرات هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی بررسی شد.
او اشاره کرد، کره جنوبی و آمریکا ارائه کمک‌های انسانی به کره شمالی را در مذاکراتی نظیر بهداشت عمومی، ایزوله کردن، بهداشت و آب‌ قابل شرب بررسی می‌کنند.
وزیر چونگ افزود، نباید هراسی از انگیزه‌ دادن‌ها به کره شمالی داشته باشیم و می‌توانیم به آن نشان دهیم این پیشنهادات ترغیب کننده از بین می‌روند اگر کره شمالی به تعهداتش عمل نکند. مهم این است که به کره‌شمالی‌ها نشان دهیم که موضوعات ملموسی دارند که می‌توانند به آنها دست یابند اگر با ما بنشینند و مذاکره کنند.
او تصریح کرد: کره جنوبی و آمریکا استراتژی تعامل با پیونگ یانگ را هماهنگ می‌کنند و کمک‌های انسانی می‌تواند نقطه شروع باشد.
وزیر خارجه کره جنوبی در این باره گفت: بعد از آن می‌توانیم وارد تدابیر اعتمادسازی شویم مثل پایان اعلام جنگ و بعد از آن باید در فکر ارائه روزنه‌هایی برای کاهش تحریم‌ها براساس اقداماتشان باشیم.
مون جائه این رئیس‌جمهوری کره جنوبی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد کرد، دو کره و آمریکا با امکان انضمام چین می‌توانند پایان رسمی جنگ کره در سال‌های ۱۹۵۰-۱۹۵۳ را اعلام کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.