خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (جمعه) از قول معاون وزیر خارجه این کشور گزارش کرد، درخواست کره جنوبی برای اعلام پایان جنگ دو کره از آنجا که هیچ تضمینی برای توقف رویکرد خصمانه آمریکا در قبال پیونگ یانگ وجود ندارد، نا به هنگام و بی موقع است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی روز سه شنبه بار دیگر درخواست برای پایان رسمی جنگ کره را در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح و پیشنهاد کرد که دو کره به همراه آمریکا یا سازمان ملل و چین چنین اعلامیه‌ای را ارائه کنند.
در پاسخ به این پیشنهاد “ری تائه سونگ”، معاون وزیر خارجه کره شمالی گفت: مادامی که شرایط سیاسی حول و حوش کره شمالی تغییر نکند و سیاست خصمانه آمریکا متوقف نشود هیچ چیز درباره جنگ دو کره نیز تغییری نمی‌کند. توقف سیاست دوگانه آمریکا و سیاست خصمانه این کشور در قبال پیونگ یانگ، مساله اصلی بی ثباتی اوضاع در شبه جزیره کره است.
همچنین مون جائه این امروز جمعه تاکید کرد که پیونگ یانگ می‌فهمد که به نفعش است با آمریکا وارد گفتگو شود اما مطمئن نیست که چنین اتفاقی در دوران ریاست جمهوری وی بیفتد که ۲۰۲۲ تمام می‌شود.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که کره شمالی همچنان در حال بررسی گزینه‌ها ضمن باز گذاشتن درهای مذاکره است.
در همین حال، کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز امروز اعلام کرد که کشورش تمایل دارد تا درصورتی گفتگوها با کره جنوبی را از سر بگیرد که این کشور با سیاست‌های خصمانه و استاندارد دوگانه‌اش، کره شمالی را تحریک نکند.
اظهارات وی در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهوری کره جنوبی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده است.
خواهر کیم جونگ اون ادامه داد: ما تنها در صورتی مایل به برقراری ارتباطات نزدیک، مشارکت سازنده و بحث در مورد بازسازی و توسعه روابط با کره جنوبی هستیم که سئول از سیاست‌های خصمانه و دوگانه گذشته خود در قبال پیونگ یانگ فاصله بگیرد.
وی افزود: ما باید در قبال یکدیگر احترام دو طرفه داشته باشیم و از دیدگاه‌های پیش داورانه، سیاست‌های خصمانه و استانداردهای دوگانه در قبال یکدیگر کناره بگیریم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.