وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه پنج شنبه در بیانیه‌ای از گفتگوی تلفنی «بنی گانتز» با وزیر دفاع ایالات متحده پیرامون برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، دفتر «بنی گانتز» در یک بیانیه رسمی اعلام کرد که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه پنج شنبه با «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده و فرمانده پنتاگون تلفنی گفتگو کرده است.
در این بیانیه آمده است که این دو مقام نظامی در تماس تلفنی خود «پیرامون تحولات منطقه‌ای از جمله لزوم جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران و خروج نظامیان آمریکا از خاک افغانستان» گفتگو کردند.
این بیانیه در ادامه می‌افزاید: «وزیر [بنی] گانتز همچنین از وزیر [لوید] آستین به خاطر تداوم حمایت دولت ایالات متحده و پنتاگون از روندهای تجهیز اسرائیل به ادوات لازم برای دفاع از خود و شهروندانش (!) قدردانی کرد».
گفتنی است، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تابستان امسال و هفته‌ها پس از جنگ یازده روزه غزه که نشاندهنده توان قابل توجه گروههای مقاومت فلسطین در ضربه زدن به مواضع رژیم صهیونیستی بود، به ایالات متحده سفری کوتاه و فشرده داشت تا اعطای مجدد کمک یک میلیارد دلاری آمریکا به توسعه و تکمیل سامانه پدافندی گنبد آهنین را تضمین کند.
لازم به ذکر است که طبق تفاهم نامه ده ساله امضا شده میان رژیم صهیونیستی و آمریکا (۲۰۱۸)، ایالات متحده سالانه به پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار جهت توسعه و تکمیل سامانه‌های چندلایه دفاعی اسرائیل متعهد شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.