رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دولت دمشق را "خطری" برای کشورش دانست و ابراز امیدواری کرد که رویکرد روسیه نسبت به پرونده سوریه تغییر کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، اردوغان روز جمعه در استانبول به خبرنگاران گفت انتظارات زیادی از مذاکراتی دارد که قرار است در ۲۹ سپتامبر با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین در شهر سوچی انجام دهد و افزود: “متأسفانه نظام سوریه به مثابه یک مرکز تهدید در جنوب ترکیه است.”
رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه انتظار دارد روسیه برای نشان دادن همبستگی با آنکارا “رویکرد متفاوتی” اتخاذ کند، افزود: باید با هم به این نزاع در جنوب (ترکیه) وارد شویم.
اردوغان با اشاره به اینکه ترکیه دنبال ارتقاء روابط خود با روسیه به سطح کیفی جدید است، توضیح داد که هدف در آنجا افزایش حجم مبادلات تجاری تا مرز ۱۰۰ میلیارد دلار است.
در همین حال، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پنجشنبه با فیصل مقداد، همتای سوری خود درباره توسعه آتی اوضاع در سوریه در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفتگو کرد.
همچنین گزارش شد که مسائل مربوط به تقویت روابط سوریه و سوریه با لحنی سازنده و مناسب مورد بحث قرار گرفت.
مقداد در پی گفتگو با لاوروف به خبرنگاران گفت که جامعه جهانی در صورتی که نیروهای ترکیه از سوریه خارج نشوند، وارد عمل خواهد شد.
این دیپلمات سوری همچنین مدعی شد که دولت آنکارا با برخی از کشورها برای بدتر شدن اوضاع در شمال غرب سوریه همکاری دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.