وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای بر حمایت تمام و کمال این کشور از کابینه تازه تشکیل لبنان به ریاست «نجیب میقاتی» و لزوم حل بحران های چندگانه داخلی در این کشور تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، فرستاده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا از تکمیل روند تشکیل کابینه در لبنان استقبال کرد.
گفتنی است که حمایت وزارت خارجه روسیه از روند تکمیل کابینه در لبنان روز جمعه و پس از دیدار «میخائیل بوگاندوف» معاون وزیر خارجه روسیه با «تونی فرنجیه» عضو پارلمان لبنان در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام شد.
در متن این بیانیه آمده است: «روسیه به طور کامل از اتمام روند تشکیل کابینه لبنان به ریاست نجیب میقاتی حمایت کرده و امیدوار است بحران‌های اقتصادی و اجتماعی این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود».
همچنین تأکید شد: «مسکو از حق تمامیت ارضی و وحدت و صلح در لبنان و حق مردم این کشور در اتخاذ تصمیمات مستقل و بدون دخالت خارجی پشتیبانی می‌کند».
قابل ذکر است که نماینده پارلمان لبنان و معاون وزیر خارجه روسیه در جریان نشست دوجانبه درباره زمینه‌های گسترش روابط میان بیروت و مسکو و آخرین وضعیت داخلی دو کشور سوریه و لبنان گفتگو و رایزنی کردند.
گفتنی است که پیش‌تر میشل عون رئیس جمهور لبنان طی سخنانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود: «تهدیدات مداوم اسرائیل علیه لبنان مهمترین دغدغه دولت در این کشور است. آخرین نمونه این تهدیدات، تلاش اسرائیل برای حفاری نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه در مرزهای دریایی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *