معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از ترکیه، آلمان، قطر و مصر می خواهد که در قرارداد «مبادله اسرا» دخالت کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، «صالح العاروری» معاون دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با شبکه ماهواره ای الاقصی اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی از مصر، ترکیه، قطر و آلمان می خواهد که در قرارداد «مبادله اسرا» دخالت کنند اما ما هیچ چیز را رایگان به رژیم اشغالگر نمی دهیم.
وی افزود که هیچ چیز قابل توجهی در قرارداد مبادله اسرا وجود ندارد و حماس فقط یک نقشه راه و چارچوب کلی به میانجیگران، ارائه کرده کرده است.
العاروری همچنین گفت که آزادی اسرا به ویژه اسرای با احکام حبس ابد تنها از طریق قراردادهای مبادله که رژیم اشغالگر را وادار به آزاد کردن اسرا می کند، امکانپذیر است.
وی درباره فرار ۶ اسیر زندان «جلبوع» و دستگیری مجدد آنها گفت که این عملیات فرار بر جامعه صهیونیستی تاثیر گذاشته و این اقدام اسرا به مثابه سیلی محکمی به تل آویو بود.
العاروری ادامه داد: قهرمانان «تونل آزادی» با تمام وجود به مردم فلسطین یادآوری کردند که اسرا قهرمانانی هستند که باید آزاد شوند و ما باید آنها را با قراردادهای تبادل اسرا از بند زندان ها آزاد کنیم.
«زاهر جبارین» یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه ضمن اعلام اینکه «حماس» چارچوبی برای قرارداد «مبادله اسرا» را به میانجیگران ارائه کرده، بر آمادگی این جنبش در راستای خاتمه دادن به پرونده مبادله اسرا در اسرع وقت، تاکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.