معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی طالبان افغانستان در گفتگویی اعلام کرد، دولت جدید طالبان افغانستان به دنبال گرفتن غرامت از آمریکا برای تلفات غیرنظامیان و تخریب‌ها در نتیجه حملات هوایی علیه زیرساخت‌ها در جریان کارزار نظامی این کشور در افغانستان است.
به گزارش ایسنا، ذبیح‌الله مجاهد معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی طالبان افغانستان در گفتگویی با اسپوتنیک گفت: بله آمریکا چندین حمله هوایی به اشتباه انجام داد که به تخریب منازل و مساجد افغانستان و کشته و زخمی شدن غیرنظامیان و تاسیسات درمانی منجر شده است. ما بابت اینها خواستار غرامت هستیم.
وی ادامه داد، دولت موقت در افغانستان اکنون بر روی مسائل داخلی تمرکز دارد که زمان بر است. امیدواریم در آینده به مردم افغانستان کمک کنیم تا از حق خود برای دریافت غرامت استفاده کرده و کشور را از درد و رنجی که در جریان جنگ آمریکا متحمل شده، از نو بسازیم.
مجاهد در ادامه صحبت‌هایش همچنین گفت، دولت جدید طالبان افغانستان به دنبال دریافت کمک‌های بشردوستانه از روسیه است و از جامعه جهانی هم می‌خواهد تا کمک‌های بشردوستانه را با توجه به وضعیت سخت اقتصادی و خطر بروز قحطی و گرسنگی در کشور بیشتر کند.
وی افزود: ما از روسیه، قطر، پاکستان، سازمان ملل و سایر کشورها کمک دریافت می‌کنیم. انتظار داریم کمک‌های بیشتری ارائه شود چون مردم افغان با بحران اقتصادی و گرسنگی روبرو هستند و حل این مشکلات نیازمند مسئولیت پذیری مشترک ماست.
معاون وزیر فرهنگ و ارتباطات طالبان افغانستان همچنین گفت: این یک مشکل بشری است و ما خواستار کمک بیشتر هستیم. روسیه وعده کمک داده و ما منتظر هستیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.