سخنگوی پنتاگون می‌گوید برای انجام عملیات مقابله با تروریسم در افغانستان، آمریکا مجوزهای لازم را دارد و هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان نیست.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، جان کربی، سخنگوی پنتاگون در یک کنفرانس خبری گفت: می‌توانم بگویم ما تمامی مجوزهای لازم را برای اجرای عملیات برای مقابله با تروریسم داریم و به تمامی توانایی‌های خود اطمینان داریم.
وی افزود: بدون صحبت در مورد جزئیات حمله هوایی، باید بگویم در حال حاضر هیچ نیازی برای هماهنگی حریم هوایی با طالبان وجود ندارد و فکر هم نمی‌کنیم هرگونه عملیات مقابله با تروریسم در آینده منوط به چنین هماهنگی‌ باشد.
سخنگوی پنتاگون همچنین خبر داد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا راهی یکی از پایگاه‌های‌ نظامی میزبان افراد خارج شده از افغانستان خواهد شد.
جان کربی گفت: دوشنبه وزیر دفاع آمریکا راهی پایگاه نظامی مک‌گوایر در نیوجرسی می‌شود تا از تاسیسات و نحوه بررسی عملیات وزارت امنیت داخلی برای شهروندان افغانستانی خارج شده بازدید کند.
پایگاه مک‌گوایر یکی از هشت پایگاه نظامی است که میزبانی افغانستانی‌های خارج شده را برعهده دارد.
کربی گفت: من فکر می کنم او این فرصت را خواهد داشت تا با افغانهایی که هم اکنون درگیر این فرآیند پردازش هستند صحبت داشته باشد.
همچنین سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره یک سری اظهارنظرهای اخیر مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره روابط با روسیه اظهار کرد، هماهنگی میان سربازان روسی و آمریکایی به “تعارض زدایی” در سوریه به عنوان “یک موضوع مربوط به قانون و سیاست” به دلیل شرایط اوکراین است.
مارک میلی پیش از آن بیان داشته بود، که واشنگتن باید به بررسی امکان گسترش ارتباطات نظامی با روسیه از جمله به صورت بالقوه اجازه به حضور ناظران در رزمایشهای نظامی بپردازد.
کربی در این کنفرانس مطبوعاتی بیان داشت: ارتباطات ما با همتایان نظامی روسی خود تنها محدود به ۱۲ مود تعاملی است که ریسک محاسبه غلط را کاهش می‌دهند یا از عملیاتهای نظامی تعارض زدایی می‌کنند؛ به عنوان مثال در قبال سوریه ائتلاف تحت رهبری آمریکا کانالهای تعارض زدایی زمینی و هوایی با ارتش روسیه را حفظ می‌کند و چنین بحثهایی در سطح رهبران ارشد صورت می‌گیرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.