نخست وزیر انگلیس از طرح ساخت حداقل ۱۶ رآکتور جدید هسته ای در این کشور با هدف به صفر رساندن تولید گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ موافقت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ساندی تایمز، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از ساخت نسل جدید رآکتورهای هسته ای تا سال ۲۰۵۰ در این کشور حمایت می کند.
روزنامه مذکور ادعا کرده است که وزرای کابینه درباره به اصطلاح «تغییر تمرکز» به سمت قدرت هسته ای چراغ سبز نشان داده اند که جانسون آن را برای دستیابی به اهداف دولت در عدم تولید گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ ضروری می داند.
طبق گزارش این روزنامه، «کواسی کوارتنگ» وزیر بازرگانی قرار است بودجه ای برای شرکت «رولزرویس موتورز» به جهت ایجاد ناوگان رآکتورهای هسته ای کوچک در انگلیس تصویب کند.
گزارش شده است که رولزرویس در همین زمینه قرار است حداقل ۱۶ نیروگاه هسته ای بسازد.
سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز در همین رابطه تاکید کرد که انرژی هسته ای «به شدت در دستور کار دولت دارد و اگر دولت می خواهد تولید گازهای گلخانه ای را به صفر برساند و امنیت انرژی را تامین کند، باید اقدام کند».
خبر تلاش دولت انگلیس برای ساخت راکتورهای هسته ای پیشرفته در حالی منتشر می شود که صدها راننده در سراسر انگلیس جاده ها را مسدود کرده اند. این مسئله بعد از آن اتفاق افتاد که شرکت نفت و گاز «بریتیش پترولیوم» (BP) اعلام کرد که تعداد زیادی از پمپ بنزین های خود را در این کشور به دلیل کمبود رانندگان کامیون بسته است.
انجمن حمل و نقل جاده ای در انگلیس تخمین زده است که این کشور با کمبود حدود صد هزار راننده دارای مجوز برای کار با کامیون مواجه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *