دو منبع آگاه در دولت پاناما از عبور حدود ۴ هزار پناه‌جو اهل هائیتی از جنگل‌های «دارییِن» این کشور به سمت مرز کلمبیا خبر داده و اعلام کردند که مقصد نهایی آنها آمریکا است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو منبع آگاه در دولت پاناما از عبور حدود ۴ هزار پناه‌جو اهل هائیتی از جنگل‌های «دارییِن» این کشور به سمت مرز کلمبیا خبر داده و اعلام کردند که مقصد نهایی آنها آمریکا است.
بر اساس این گزارش، دستکم بین ۳۵۰۰ تا ۴ هزار پناه‌جو که اکثر آنها اهل هائیتی و کوبا هستند، با گذر از جنگل‌های داریین و استان چریکو عبور کرده و در راه مرزهای آمریکا هستند.
این در حالیست که در حال حاضر، یک کمپ بزرگ موقتی برای بیش از ۱۵ هزار پناهجوی اهل هائیتی در مرز میان مکزیک و ایالات متحده برپا شده؛ موضوعی که طی هفته‌های گذشته به یکی از بزرگترین معضلات موجود در دولت «جو بایدن» تبدیل شده است.
گفته می‌شود روز جمعه بسیاری از این افراد نهایتاً موفق به ورود به خاک آمریکا شده و برخی از آنها نیز به سمت «مکزیکو سیتی» بازگردانده شدند.
اکنون مشخص نیست دولت آمریکا چه تصمیمی در خصوص موج جدید پناهجویان که راهی این کشور شده‌اند، خواهد گرفت.
لازم به ذکر است در پی افزایش فشار ناشی از بحران اقتصادی کم سابقه در دو کشور کوبا و هائیتی، تعداد زیادی از شهروندان این دو کشور طی هفته‌های گذشته به سمت مرزهای آمریکا روانه شده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.