دونالد ترامپ اظهار کرد، دموکراتها در تعقیب او هستند چون فکر می کنند "دهن لق" است.
به گزارش ایسنا، به نقل از بیزینس اینسایدر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمعی در جورجیا اظهار کرد: آنها به دنبال من هستند چون فکر می کنند من دهن لق هستم و اسرار را فاش می کند اما من دهن لق نیستم، من دهانی دارم که حقیقت را می‌گوید.
او در سخنانی به نقل اظهاراتی عجیب از زمانی که ملابرادر، از سران طالبان خبر خروج نیروهای آمریکایی را شنیده پرداخت و گفت: او انگار یک تماس یا یک پیام در این باره دریافت می‌کند، به او گفته می‌شود که ارتش آمریکا رفت. او هم به زبان خودشان می‌گوید” احمق‌ها”
ترامپ ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را از بابت فرستادن افرادی به افغانستان برای کمک به فرآیند خروج “که حتی اصلا با کلیت آن آشنایی نداشتند” از جمله ۱۳ نظامی کشته شده در یک حمله تروریستی منسوب به گروه “داعش خراسان” مقصر دانست. 
با این حال این خود ترامپ بود که فرآیند خارج سازی سربازان از افغانستان را شروع کرد.
ترامپ به غلط ادعا کرد آنهایی که از افغانستان خارج شدند واجد شرایط خروج نبودند. او همچنین ادعا کرد دولت آمریکا “صدها شهروند آمریکایی را در منطقه تحت اشغال دشمن رها ساخت”.
ترامپ همچنین در این تجمع از جمهوریخواهان انتقاد کرده و مجددا بر ادعای غلطش در خصوص وقوع تقلب در انتخابات تاکید کرد.
ترامپ پیش از این گفته بود: تنها “منع دکتر” می تواند مانع تلاش او برای نامزد شدن در رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه برای تعیین کاندیدای ریاست جمهوری حزب در انتخابات ۲۰۲۴ شود.
ترامپ که در انتخابات سال ۲۰۱۶ هیلاری کلیتون دموکرات را شکست داد در انتخابات ۲۰۲۰ از جو بایدن رقیب دموکراتش شکست خورد، همچنان پایگاه حامیان سیاسی خود را با دادن وعده اجرای یک کمپین انتخاباتی قدرتمند دیگر و حمایت از همپیمانان سیاسی اش در آستانه انتخابات میاندوره ای ۲۰۲۲ راضی نگه می دارد.
ترامپ گفته است:  من احساس خیلی خوبی دارم و از مشاهده آنچه سر کشور ما می آید نفرت دارم. کشور ما هرگز در وضعیتی شبیه به این نبوده است. ۱۰ ماه قبل وضعمان خیلی خوب بود و حالا آنقدر بد است.
به گزارش اسپوتنیک رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر جو بایدن را متهم به بدتر ساختن وضعیت بحران در مرز آمریکا کرده و از اجرای شتابزده خروج از افغانستان از سوی دولت او انتقاد کرد.
ترامپ به جمع حامیانش در جورجیا گفت: اگر آنها به این روند ادامه دهند وضعیت خیلی زود شبیه به ونزوئلا خواهد شد. و همه اینها و این نابودی مرز ما و کل این تخریبها و عقب نشینی ارتش ما در عرض کمتر از ۹ ماه رخ داد. ما قبل از این عقب نشینی نظامی نداشتیم.
ترامپ از دولت بایدن به خاطر رها کردن تجهیزات ارتش آمریکا در افغانستان انتقاد کرده و عملکرد بایدن در قبال فرآیند خروج سربازان از این کشور را به عنوان نمایش بی کفایتی محکوم کرد.
ترامپ به حامیانش گفت که آمریکا دارد تبدیل به “کمپ مهاجران” می شود چرا که “صدها هزار نفر” هر ماه وارد این کشور می شوند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.