سخنگوی حماس گفت: عراق همواره در طول تاریخ در مسیر مبارزه حق طلبانه با اشغالگران اسرائیلی در کنار ملت فلسطین بوده است و از مخالفت این کشور با عادی سازی روابط تشکر می کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از موضع گیری مخالفت آمیز دولت عراق با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال کرد.
حازم قاسم سخنگوی حماس در این باره در گفتگو با یک خبرگزاری خارجی گفت: «از مواضع حمایت آمیز دولت و ملت عراق در قبال قضیه فلسطین و مخالفت این کشور با عادی سازی برخی رژیم‌های منطقه‌ای با اشغالگران صهیونیست تشکر می‌کنیم.»
وی افزود: «عراق همواره در طول تاریخ در مسیر مبارزه حق طلبانه با اشغالگران اسرائیلی در کنار ملت فلسطین بوده است.»
حازم قاسم در پایان از تمامی کشورهای منطقه خواستار آن شد تا به طور واضح با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت کرده و از مواضع عدالت طلبانه مردم فلسطین حمایت کنند.
گفتنی است که امروز شنبه، «احمد الصحاف» سخنگوی دستگاه دیپلماسی عراق ضمن اعلام مخالفت صریح کشورش با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اظهار داشت: «ما بر موضع ثابت و اصولی عراق در قبال مساله فلسطین تاکید می‌کنیم؛ موضعی که در محافل بین‌المللی مختلف آن را اعلام کرده‌ایم.»
الصحاف تاکید کرد: حق مردم فلسطین با گذشت زمان ساقط نخواهد شد بلکه تبدیل به مسأله‌ای در وجدان مردم عراق شده است.
گفتنی است که در پی نشستی تحت عنوان کنفرانس صلح و استرداد و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی که روز گذشته در اربیل برگزار شد، گروه‌های سیاسی و شخصیت‌های متعدد عراقی به شدت به آن واکنش نشان دادند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.