نخست‌وزیر لبنان و وزیر انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا امروز ضمن دیدار با یکدیگر، به بررسی نقش انگلیس در حمایت از بیروت پرداختند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، در دیدار «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان و «جیمز کلیورلی» وزیر انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا که روز شنبه در لندن صورت گرفت، روابط دو کشور و نیازهای لبنان در شرایط سخت کنونی این کشور و نقش انگلیس در حمایت از بیروت و همگام شدن لندن با برنامه توسعه اقتصادی لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری لبنان گزارش داد که در این دیدار «رامی مرتضی» سفیر لبنان در لندن هم حضور داشت.
میقاتی روز دوشنبه در جریان ارائه برنامه دولت خود به پارلمان اعلام کرد که به دنبال پایان دادن به مشکلات معیشتی لبنانی‌ها و جلوگیری از فروپاشی اقتصادی است که حدود دو سال در کشورش رخ می‌دهد.
دولت میقاتی پس از ۱۳ ماه بلاتکلیفی به دلیل اختلافات سیاسی و دور باطلی که تشکیل دولت لبنان در آن گرفتار شده بود، در تاریخ ۱۰ سپتامبر و پس از استعفای کابینه حسان دیاب در تاریخ ۱۰ اوت ۲۰۲۰ تشکیل شد.
اکنون بیش از یک سال و نیم است که لبنان با بحران شدید اقتصادی روبرو شده است که باعث کاهش ارزش پول ملی کشور در برابر دلار و کاهش شدید ذخایر ارزی بانک مرکزی شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.