نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با همراهی نیروهای یگان یمام بامداد امروز یکشنبه به چندین منطقه در کرانه باختری از جمله شهر جنین یورش برده و با مبارزان مقاومت درگیر شدند. در این درگیری مسلحانه، چهار فلسطینی به شهادت رسیده و چندین فلسطینی هم بازداشت شدند.
به گزارش ایسنا، شبکه المیادین گزارش داد: چهار فلسطینی در برقین و بدو شمال غرب بیت المقدس به شهادت رسیدند. رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر اسرائیل به شهر جنین و شهرک‌های برقین و کفردان در غرب این شهر حمله و چهار شهروند را دستگیر کردند. درگیری‌های مسلحانه‌ای با فلسطینیان در این شهر و شهرک برقین درگرفت که منجر به زخمی شدن یک تن شد.
به گزارش رسانه‌های فلسطینی، سربازان اشغالگر خانه یک شهروند را محاصره کرده و از افراد حاضر در آن خواستند که تسلیم شوند. این عملیات همچنان ادامه دارد.
منابع فلسطینی تاکید  کردند که گروهی مسلح به نیروهای اشغالگر هنگام حمله به شهر برقین شلیک کرد. آنها خاطرنشان کردند که مناطق امتداد یافته از یعبد و سالم تا کفردان و یامون، از ساعات اولیه صبح امروز، شاهد تحرکات گسترده سربازان اشغالگر بود.
نیروهای اشغالگر ورودی اصلی برقین را به مدت یک ساعت محاصره و استحکامات و تک تیرانداز در آنجا مستقر کردند و این منطقه را با گشتی‌ها بسته‌اند. افراد مسلح نیز چندین بار از محورهای شهرک به سمت اشغالگران تیراندازی کردند.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرده که ترور این چهار فلسطینی بخشی از عملیات گسترده ارتش علیه فعالان حماس در کرانه باختری بوده است.
سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: “احتمال شلیک موشک از نوار غزه در واکنش به آنچه در کرانه باختری اتفاق می‌افتد وجود دارد”.
منابع محلی نیز گفتند، در اطراف منطقه عین عجب در شهرک بیت عنان نیز صدای انفجار بزرگی شنیده شد، به گفته شاهدان انفجارها در کلبه کوچکی در اراضی کشاورزی شرق شهرک بیت عنان به وقوع پیوست.
طی بیش از ۱۰ ساعت، هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز روستاهای شمال غربی بیت المقدس در جریان عملیات ویژه نیروهای اشغالگر در مجاورت عین عجب به پرواز درآمدند.
به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در پی شهادت این چهار نفر، درگیری‌های شدیدی بین جوانان فلسطینی در چندین منطقه از جمله شهرک بیت عنان به وقوع پیوست.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در جریان عملیات بامداد امروز، چندین فلسطینی را در اردوگاه جنین بازداشت کردیم و حادثه دیگری نیز اتفاق افتاده که فعلا اجازه پرداختن به جزئیات آن را نداریم!
ارتش صهیونیستی از ترس مقاومت به حالت آماده‌باش درآمد.
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ راکتی مقاومت به شهادت چهار فلسطینی در کرانه باختری، به حالت آماده‌باش درآمده و در همین راستا اقدام به فعال‌سازی سامانه گنبد آهنین در نوار مرزی باریکه غزه کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.