منابع رسانه ای اعلام کردند که نخست وزیر لبنان قصد دارد در آینده نزدیک به عربستان سعودی سفر کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان قصد دارد به عربستان سعودی سفر کند. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که زمان دقیق انجام این سفر مشخص نیست اما میقاتی برنامه ریزی های لازم در این زمینه را انجام داده است.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر لبنان همچنین قصد دارد به چند کشور عربی دیگر نیز سفر کند که از جمله آنها می‌توان به مصر، کویت و قطر اشاره کرد. این درحالی است که وی اخیراً به فرانسه سفر کرده بود.
در همین ارتباط، روزنامه لبنانی الجمهوریه نوشته است: میقاتی احساس می‌کند که به حمایت‌های کشورهای عربی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس نیازمند است. طبیعی است که در این میان، عربستان جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی میقاتی داشته باشد.
این روزنامه در ادامه آورده است: میقاتی قصد دارد از دروازه عربستان سعودی روابط و مناسبات میان لبنان با دیگر کشورهای عربی را تقویت سازد. این سیاستی است که نخست وزیر جدید لبنان در پیش گرفته است.
پیشتر ماکرون پس از دیدار با میقاتی با اشاره به اینکه پاریس به حمایت از بیروت ادامه می‌دهد، از لبنان خواست اقدامات فوری اصلاحاتی را انجام داده و مذاکرات با صندوق بین المللی پول را ادامه دهد.
وی خطاب به میقاتی گفت: با شما و وزرای شما، این فرصت را داریم که واقعاً در مسیر اصلاحات پیش برویم. ماکرون ادامه داد: لبنان همچنین باید مذاکرات حیاتی را با صندوق بین المللی پول آغاز کند که باید به سرعت تکمیل شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.