دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر نقش حمایتی این سازمان در حل مناقشات جمهوری آذربایجان و ارمنستان، دیدارهایی جداگانه با وزرای خارجه این کشورها داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، در حاشیه نشست مجمع عمومی این سازمان، دیدارهایی جداگانه با وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان داشت.
طبق اعلام دفتر گوترش، وی در دیدار با «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان، در باب همکاری های ایروان و سازمان ملل، شرایط حاکم بر مرز ارمنستان با جمهوری آذربایجان و تلاش ها در راستای پیشبرد همکاری های منطقه ای و صلح پایدار صحبت کرد.
در دیدار با «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز، همکاری های باکو با سازمان ملل و شرایط منطقه ای، از موضوعات بحث طرفین بود.
طبق بیانیه سازمان ملل، گوترش بر حمایت از مذاکرات جاری و تلاش ها در راستای برقراری صلح میان باکو-ایروان تاکید کرده و از آمادگی سازمان ملل برای کمک به مردمی گفته است که تحت تاثیر جنگ قره باغ بوده اند.
پیشتر، «ایراکلی گاریباشویلی» نخست وزیر گرجستان در جریان سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به بحران قره باغ گفته بود: در قفقاز جنوبی، من آنچه را که من ابتکار همسایگی صلح آمیز می نامم، برای ایجاد ثبات در منطقه مان پیشنهاد می کنم.
وی همچنین از آمادگی کشورش برای میزبانی طرف های درگیر در مناقشه قره باغ سخن گفته و افزود: گرجستان آماده میزبانی گردهمایی بین المللی در تفلیس برای بحث در مورد چشم انداز طرح همسایگی صلح آمیز ما، شامل همسایگان قفقاز جنوبی و شرکای بین المللی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.