منابع خبری از تظاهرات هزاران شهروند تونسی در اعتراض به اقدامات "فوق‌العاده" ریاست جمهوری کشورشان در پایتخت تونس خبر دادند.
به گزارش ایسنا، شبکه الجزیره اعلام کرد که چندین هزار معترض یکشنبه چهارم مهر در اعتراض به قبضه کردن قدرت توسط قیس سعید، رئیس جمهوری تونس در پایتخت این کشور، تظاهرات کردند و از او خواستند از قدرت کناره‌گیری کند.
طبق این گزارش، این بزرگ‌ترین نمایش خشم عمومی از زمانی است که رئیس جمهوری تونس اخیرا در امور سیاسی دست به مداخله‌های گسترده زد.
تونسی‌ها در خیابان‌ حبیب بورقیبه در شهر تونس سعید را متهم به انجام کودتا کرده و شعارهای «مردم خواهان سقوط کودتا هستند» و «کناره‌گیری کنید» را سر دادند.
طبق این گزارش، پلیس حضور گسترده‌ای در اطراف معترضان داشت و موانعی را برپا کرده بود.
الجزیره همچنین گزارش داد که ده‌ها تن از حامیان سعید نیز در مقابل معترضان تجمع کرده و نیروهای امنیتی برای جدا کردن آنها و جلوگیری از وقوع درگیری میان‌شان موانعی را ایجاد کردند.
سعید هفته گذشته بسیاری از بخش‌های قانون اساسی سال ۲۰۱۴ تونس را کنار گذاشت. او پس از آن که نخست‌وزیر را برکنار و پارلمان را تعلیق کرد، دو ماه به خود اختیار داد که زمام امور را در دست بگیرد.
از سوی دیگر، ریاض الشعیبی، مشاور راشد الغنوشی، رئیس پارلمان تعلیق شده تونس اخبار مربوط به واگذاری اختیارات پارلمانی الغنوشی به معاونش را تکذیب کرد.
وی در این باره گفت: انتشار شایعات برای مشوش کردن تظاهرات مثمر ثمر نخواهد بود” چراکه جنبش تاریخی به صورت واضح به سمت آزادی، کرامت و دموکراسی در حرکت است.
الشعیبی ادامه داد راشد الغنوشی اختیاراتش را به سمیره الشواشی، معاون اولش واگذار نکرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.