نتایج منتشر شده در اوایل روز دوشنبه نشان می‌دهد که حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) برنده نهایی انتخابات پارلمانی این کشور شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در حالی که نتایج انتخابات فدرال آلمان در روز یکشنبه از شکستی بی سابقه در بلوک محافظه کاران این کشور خبر می‌دهد، کمیسیون انتخاباتی آلمان اوایل روز دوشنبه اعلام کرد که حزب سوسیال دموکرات توانسته است با کسب ۲۵.۷% آراء سایر رقبای خود را شکست داده و عنوان حزب پیروز را به خود اختصاص دهد.
بدین ترتیب، «اولاف شولتس» از حزب سوسیال دموکرات، که سمت وزارت امور مالی آلمان در دولت ائتلافی مرکل را برعهده داشت، جانشین «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان با ۱۶ سال سابقه صدارت خواهد شد.
بنا بر نتایج اعلام شده، حزب محافظه کار اتحادیه احزاب مسیحی (دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) با کسب ۲۴.۱ درصد آرا در مرتبه دوم و حزب سبزها نیز با ۱۴.۸ درصد آرا در مرتبه سوم قرار گرفتند.
سایر احزاب شرکت کننده در این انتخابات عبارت بودند از حزب دموکرات آزاد آلمان با ۱۱.۵ درصد آرا و حزب آلترناتیو برای آلمان با ۱۰.۳ درصد آرا که به ترتیب در مرتبه‌های چهارم و پنجم این انتخابات قرار گرفتند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.