نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با وزرای خارجه بحرین و امارات ضمن ابراز خوشحالی و شعف خود از این ملاقات، تاکید کرد که این رژیم تا آنجا که ممکن است روابطش با این کشورها گسترش خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساعاتی قبل از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین و «خلیفه شاهین المرار» وزیر خارجه امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.
بنت در این دیدار گفت: من از دیدار شما بسیار خوشحالم. احساس کردم مهم است که ما پس از یک سال از توافقنامه ابراهیم ملاقات کنیم، که از نظر ما بسیار معنی دار است.
وی افزود: اول از همه می خواهم به شما بگویم که من با پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر ملاقات کردم و آنها البته از روابط بین ما خوشحال هستند و می خواهم به شما در مورد تداوم آن اطمینان دهم.
بنت ادامه داد: ما پایدار هستیم، ما به این رابطه اعتقاد داریم و می خواهیم تا آنجا که ممکن است آن را گسترش دهیم.
این اولین ملاقات بنت با وزرای ارشد کشورهای امضا کننده توافقنامه ابراهیم بود.
لازم به توضیح است که در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، برخی از کشورهای عربی از جمله بحرین، امارات و سودان با پشت کردن به آرمان های ملت مظلوم فلسطین، با این رژیم توافق سازش و عادی سازی روابط موسوم به توافق ابراهیم امضا کردند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.