نخست وزیر دانمارک وعده داده که در مقابل پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای ایجاد یک نیروی نظامی در اتحادیه اروپا بایستد و گفت: در مقابل هرکسی که می‌خواهد همکاری بین آمریکا و اروپا را تضعیف کند، قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ” مته فردریکسن” نخست وزیر دانمارک هشدار داد که برنامه‌هایی برای “اروپای قوی‌تر” نباید “به قیمت همکاری قوی اروپا-آمریکا” انجام شود.
اظهارات وی در پی تلاش‌های فرانسه برای استفاده از ناکامی‌اش در قبال توافق آکوس بین استرالیا، انگلیس و آمریکا به منظور تقویت درخواست‌ها برای یک نیروی نظامی جدید اتحادیه اروپا مطرح شده است.
چهره‌های برجسته اتحادیه اروپا خواهان ایجاد یگانی از ۲۰ هزار سرباز هستند که می‌تواند به سرعت در سراسر جهان مستقر شوند.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پیشتر گفته بود که اروپا باید بتواند از خودش دفاع کند اما ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اوایل ماه جاری میلادی هشدار داد که این طرح‌های پیشنهادی منابع محرمانه و سری متحدان ناتو را در معرض خطر قرار می‌دهد، ائتلاف اروپا و آمریکا را تضعیف کرده و اروپا را دچار تفرقه می‌کند.
نخست وزیر دانمارک درباره طرح‌های ماکرون مربوط به اینکه اتحادیه اروپا باید در مسائل دفاعی مستقل تر رفتار کند، گفت: همچنین می‌خواهم کاملا واضح بگویم که من در همه حال با کسانی که سعی می‌کنند همکاری های بین اروپا و آمریکا را تضعیف کنند، خواه در اروپا اتفاق بیفتد یا در دانمارک، مخالفم و در مقابل آنها هستم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.