منابع امنیتی امارات اطلاع دادند که یگان‌هایی از نیروی پلیس اسرائیل برای فعالیت در خیابان‌های امارات به شکل دائم در این کشور مستقر خواهند شد.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های عربی به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف اطلاع دادند: محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با نخست وزیر اسرائیل بر سر اعزام یگان‌هایی از نیروهای پلیس اسرائیل جهت کمک به حفظ امنیت در این شیخ نشین به توافق رسیده است.
منابع آگاه گزارش دادند که بن زاید با این اقدام خود به دنبال عمق بخشیدن به روابط با اسرائیل است.
به نقل از این منابع بن زاید سعی می‌کند تا در سایه افزایش احتمال بی توجهی واشنگتن به خاورمیانه از پشتیبانی اسرائیل از قدرت خود اطمینان حاصل کرده و در عین حال از نگرانی‌هایش در رابطه با اعمال مجازات‌های آمریکا به دلیل پرونده‌های حقوق بشر هم بکاهد.
در چارچوب این همکاری ابوظبی قول داده است ادوات سرکوب تظاهرات را هم از اسرائیل خریداری کند.
این حضور که در حال حاضر به بهانه تعقیب باندهای خلافکار انجام می شود، زمینه حضور دائم امنیتی اسرائیل در ابوظبی و به تبع آن امارات متحده عربی را فراهم می‌کند.
پایگاه عبری زبان واللا هم در گزارشی در این خصوص اطلاع داد که با اعزام یگان‌های پلیس اسرائیل به ابوظبی، این نیرو نماینده دائمی برای خود در امارات متحده عربی منصوب خواهد کرد.
اسرائیل قرار است ابتدا یک افسر با رتبه سرهنگ دومی را به امارات متحده اعزام کند، این فرد قرار است در چارچوب عرف دیپلماتیک برای مدت چهار سال در امارات حضور داشته باشد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.