رسانه دولتی کره‌شمالی، آمریکا را درخصوص نقض‌های حقوق بشری، مکار و تشنه قدرت برای سلطه جهانی توصیف کرد.
به گزارش ایسنا، این انتقاد امروز (دوشنبه) در مقاله آژانس خبری مرکزی کره (کی.سی.ان.ای) به قلم یک کارشناس روابط بین‌الملل مطرح شده است.
در گزارش کی.سی.ان.ای آمده است: حقوق بشر مورد حمایت ایالات متحده چیزی جز یک ترفند برای درک آسان جاه‌طلبی وحشیانه آن برای تسلط بر جهان نیست. ایالات متحده فجیع‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان است که به بهانه “حقوق بشر” توسعه عادی و مسالمت‌آمیز کشورهای مستقل را به شدت مختل می‌کند.
این کارشناس تاکید کرد که “اقدامات ریاکارانه ایالات متحده تحت پوشش حقوق بشر” باید قبل از اینکه ایالات متحده به سلطه جهانی برسد، نابود شود.
رسانه دولتی کره‌شمالی با اشاره به نقض‌های حقوق بشری آمریکا نظیر محاصره ده‌ها ساله کوبا و تلاش برای آسیب رساندن به ثبات سیاسی چین که “خسارت چندین تریلیون دلاری برای مردم این کشور بر جای گذاشته”، تاکید کرد: جای تعجب نیست که ایالات متحده از “حقوق بشر” برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل ضدامپریالیستی سوءاستفاده می‌کند.
رسانه رسمی پیونگ یانگ تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورها با قاطعیت در برابر تمسخر حقوق بشری ایالات متحده به منظور مهار توسعه آنها ایستاده‌اند.
براساس گزارش اسپوتنیک، گزارش فوق به دنبال آن منتشر می‌شود که پیونگ‌یانگ تاکید کرد آمریکا باید بابت نقض‌های فاحش حقوق بشری در ائتلاف تحت امر آمریکا در افغانستان مسوول شناخته شود. در آن زمان، وزارت خارجه کره‌شمالی اعلام کرد، ماموریت آمریکا پیش از آنکه “با فرار سریع نیروهای آمریکایی به پایان برسد” منجر به “جنایات غیر انسانی” شده است.
انتهای پیام
خنده داره کره شمالی گفته……خانواده محترم ایسنا خداییش خودتون وقتی میخواستید این خبر و بزارید سایت خنده اتان نگرفت و شک نکردید نباید این خبر و بزارید .اگر 20 سال قبل کسی میگفت صدام رئوفترین انسانه خودتون بهش نمیتاختید…..کره شمالی…..

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.