جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار تشدید مقاومت علیه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری پس از عملیات امنیتی اخیر نیروهای این رژیم در این منطقه شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد، خون فلسطینیانی که صبح امروز (یکشنبه) در جریان عملیات اسرائیلی ریخته شد  و تعداد آنها طبق آخرین آمار به پنج تن رسیده هدر نخواهد شد.
جنبش حماس همچنین افزود، ملت فلسطین و در رأس آن جنبش حماس برای مقابله با اشغالگران در صف مقدم باقی خواهند ماند.
این جنبش همچنین تاکید کرد: ما از ملت قهرمان خود در کرانه باختری می‌خواهیم مقاومت علیه اشغالگران را در تمامی خطوط برخورد تشدید کنند. انتخاب مقاومت و گلوله می‌تواند از حقوق ما محافظت، اسرای ما را آزاد و از آنها حمایت و حفاظت کند.
جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که خون شهدای بامداد امروز در قدس و جنین، موجب شعله‌ور شدن خیزش فلسطینیان علیه اشغالگران اسرائیلی و اصرار هرچه بیشتر آنان بر ریشه‌کن کردن آنان از این سرزمین خواهد شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبداللطیف قانوع تصریح کرد که شهادت این دلاورمردان نتیجه ادامه همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با دشمن صهیونیستی و دیدارهای رهبران این تشکیلات با مقامات و وزرای اسرائیلی و اعضای کنست در رام الله بود.
قانوع اشاره کرد که این دیدارها موجب تشویق هرچه بیشتر دشمن صهیونیستی به تعقیب و شهادت جوانان به پا خواسته علیه اشغالگران صهیونیست و جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین خواهد شد.
حماس تاکید کرد که رویارویی با اشغالگران اسرائیلی و مقاومت در برابر آنان با تمامی ابزارهای ممکن، بهترین راهکار برای واداشتن این رژیم به توقف جنایات خود علیه ملت فلسطین است و لازمه آن توقف همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با دشمن اشغالگر است.
از سوی دیگر، جنبش جهاد اسلامی ضمن عرض تسلیت به خاطر شهادت اسامه یاسر، شهروند فلسطینی که صبح امروز یکشنبه به شهادت رسید، تاکید کرد، خون پاک شهدای جنین و شهر قدس هدر نخواهد شد و اشغالگران بهای تمام جنایت‌ها و اقدامات تروریستی خود را در حق اراضی و ملت فلسطینی پرداخت خواهند کرد.
در همین راستا، داوود شهاب، مسؤول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد: گروه‌های مقاومت این حق را دارند با شیوه و روشی مناسب به عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری پاسخ دهند و این عملیات از پیش برنامه‌ریزی شده بیانگر یک عملیات تهاجمی در کرانه باختری است و ما به عنوان گروه‌های مقاومت حق داریم با روشی مناسب به آن پاسخ دهیم.
داوود شهاب در ادامه گفت، روزهای سیاهی در انتظار اشغالگران در کرانه باختری است و این قلدری و جنایت‌ها باعث افزایش مقاومت و قدرت تجمع در اطراف آن می‌شود.
وی بر ادامه مقاومت ملت فلسطین با تمامی تجهیزات و لزوم تشدید مقاومت در کرانه باختری علیه اقدامات رژیم اشغالگر و توقف هماهنگی امنیتی با تل‌آویو تاکید کرد.
ابو حمزة، سخنگوی گردان‌های القدس نیز اظهار کرد: مبارزان قهرمان ما با نفوذ و اشغال صهیونیست‌ها در جنین مقابله کردند و وارد درگیری با نیروهای رژیم اشغالگر شدند و در صفوف دشمن چندین زخمی برجای گذاشتند.
در همین راستا، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرد، ادامه یورش نیروهای صهیونیستی به شهرها، شهرک‌ها و اردوگاه‌های فلسطینی و انجام جنایات‌ها در حق ملت فلسطین، وحدت و همبستگی ملت فلسطین و انتقال به میدان درگیری نامحدود با رژیم اشغالگر را می‌طلبد.
در همین رابطه، کمیته‌های مقاومت مردمی اعلام کرد، جنایت اشغالگران در قدس و جنین مستلزم شعله‌ور شدن یک انقلاب خشمگین برای ریشه‌کن کردن دشمن صهیونیستی در سرتاسر اراضی فلسطینی است.
جنبش مجاهدین فلسطین نیز ضمن عرض تسلیت به خاطر شهدای جنین و قدس خواستار تشدید مقابله با رژیم اشغالگر شد تا زمانی که از تمامی خاک مقدس و پاک فلسطین بیرون انداخته شوند.
گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس شهادت پنج مبارز فلسطینی از جمله سه نفر از مجاهدان این گردان‌ها در درگیری مسلحانه با اشغالگران اسرائیلی در جنین و قدس را تسلیت گفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، قسام همچنین بر ادامه راه جهاد و مقاومت، آماده شدن برای نبرد بزرگ با اشغالگران اسرائیلی و یکپارچه‌سازی تمامی جبهه‌ها به منظور بیرون راندن صهیونیست‌های اشغالگر از سرزمین فلسطین تاکید کرد.
این گردان‌ها ضمن تمجید از پایداری مثال‌زدنی ساکنان قدس و کرانه باختری در برابر صهیونیست‌ها، عموم ملت فلسطین را به مقاومت و رویارویی با دشمن با تمامی ابزارهای ممکن فراخواند.
در درگیری‌های مسلحانه بامداد امروز در جنین و قدس، پنج فلسطینی از جمله سه مبارز گردان‌های قسام به نام‌های احمد ابراهیم زهران (از فرمانده قسامی)، زکریا ابراهیم بدوان و محمد مصطفی حمیدان به شهادت رسیدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.