نخست وزیر یونان در یک مصاحبه اختصاصی از عدم تمایل کشورش برای ورود به عرصه رقابت تسلیحاتی با ترکیه سخن گفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «کایریاکاس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه رادیو و تلویزیون دولتی یونان (ERT) گفت که بهار گذشته پیش بینی می‌کرده که یونان و ترکیه امسال یک تابستان آرام و دور از تنش را تجربه خواهند کرد و بنابراین وی دلیلی نمی‌بیند که تجربه یک پاییز آرام و یک زمستان آرام دور از انتظار باشد.
میتسو تاکیس در ادامه افزود که به باور وی، ترکیه می‌داند که تنش‌ها در شرق مدیترانه در نهایت به نفع هیچکس نیست.
نخست وزیر یونان با تأکید بر اینکه همکاری اقتصادی در راستای حفظ احترام و روابط خوب همسایگی امری ممکن است، اظهار داشت که همکاری با ترکیه بر سر مسائل مشترکی همچون معضل پناهجویان و بحران آب و هوایی امری شدنی است.
وی همچنین گفت که تنها راه برای حل مشکلات در شرق مدیترانه و دریای اژه [رعایت] حقوق بین الملل است.
نخست وزیر یونان با تأکید بر لزوم نوسازی ارتش این کشور گفت: «من تمایلی به رقابت تسلیحاتی با ترکیه ندارم. این قصد من نیست. چون همانطور که می‌دانید اینها تصمیماتی برای برنامه‌های تسلیحاتی هستند که از یک چشم انداز طولانی مدت برخوردارند. من نیروهای مسلح قدرتمندی را به جانشینم تحویل خواهم داد».
میتسوتاکیس همچنین گفت که تصمیمات شورای اروپا در مورد شرق مدیترانه چارچوب روابط در این منطقه را به درون منشور اروپایی کشانده و روابط یونان و ترکیه را به روابط اتحادیه اروپا با ترکیه تبدیل کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.