حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای به نشست صهیونیستی در اربیل عراق و نیز یورش نظامیان صهیونیست به فلسطینی‌ها در کرانه باختری واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به نشست صهیونیستی در شهر اربیل عراق واکنش نشان داد و آن‌را تلاشی شکست خورده برای ترویج فرهنگ گفتگو با دشمن صهیونیست دانست.
حزب الله لبنان از مواضع رسمی و سیاسی و مردمی و دینی عراقی‌ها در مخالفت با این نشست و هرگونه عادی سازی روابط با دشمن صهیونیست، تمجید کرد و اقدامات قضایی انجام شده در عراق علیه سازشکاران را مورد تقدیر قرار داد و اعلام کرد که این نمایانگر بینش و آگاهی بارز ملت عراق و طیف‌ها و گروهای سیاسی و رویکرد ضد عادی سازی آن در خاورمیانه دانست.
در این بیانیه ثبات ملت عراق بر مواضع خود در حمایت از ملت فلسطین و آرمان آن مورد تمجید قرار گرفته است.
حزب الله لبنان همچنین با اشاره به یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و مناطق مختلف در کرانه باختری، آن‌را محکوم و اعلام کرد: حزب الله لبنان به شدت اقدام نظامیان اشغالگر اسرائیلی در یورش به اردوگاه جنین و دیگر مناطق کرانه باختری که به شهادت پنج فلسطینی و بازداشت شماری از فلسطینی‌ها منجر شد را محکوم می‌کند.
در این بیانیه آمده است: حزب الله این حملات اسرائیل را تجسم آشکار سیاست جنایتکارانه رژیم صهیونیستی می‌داند. حزب الله آگاهی مبارزان فلسطینی و مقابله قهرمانانه آنها با صهیونیست‌ها که به زخمی شدن شماری از نظامیان صهیونیست انجامید را مورد تمجید قرار می‌دهد.
حزب الله لبنان اعلام کرد: مراتب همدردی خود را با ملت فلسطین و خانواده‌های شهیدان فلسطینی که در یورش نظامیان صهیونیست شهید شدند هم اعلام می‌داریم. امیدواریم که این جانفشانی‌ها و اقدامات قهرمانانه به یاری خداوند با پیروزی همراه باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.