نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، ۶۲ درصد از آلمانی‌ها خواستار استعفای آرمین لاشت، رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک مسیحی آلمان به دنبال شکست در انتخابات پارلمانی هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آرمین لاشت از طرف ائتلاف حاکم آلمان در انتخابات یکشنبه به عنوان نامزد پست صدراعظمی شرکت کرده بود اما در این انتخابات حزب سوسیال دموکراتیک توانست با حدود ۲۶ درصد رای به پیروزی برسد.
نظرسنجی فورسا گروپ برای شبکه‌های آر.تی.ال و ان-تی.وی نشان می‌دهد، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان گمان میکنند که ائتلاف اتحادیه دموکراتیک مسیحی و سوسیال مسیحی به اشتباه آرمین لاشت را به عنوان نامزدش در این انتخابات اعلام کرد. چنانچه این ائتلاف مارکوس سودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی در باواریا را به عنوان نامزد معرفی میکرد، ۱۱ درصد از کسانی که به احزاب دیگر رای داده بودند، به این ائتلاف رای میدادند.
این بدان معناست که ائتلاف اتحادیه‌های دموکراتیک مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان با ریاست مارکوس سودر می‌توانست به بیش از ۳۰ درصد رای برسد، در حالی که اکنون تنها ۲۴.۱ درصد رای به دست آورده است.
این نظرسنجی شامگاه شنبه، به دنبال اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی آلمان با پرسش از ۵۵۰۸ تن انجام شد. این احزاب اکنون مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی را آغاز می‌کنند. آرمین لاشت امروز گفته است که آماده اذعان به شکست و پذیرش این نتیجه نامطلوب است.
انتهای پیام  

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.