سفارت فلسطین در لندن از رأی حزب کارگر انگلیس به لایحه‌ای که از اعمال تحریم‌ها علیه اسرائیل حمایت می‌کند و خواستار به رسمیت شناختن فوری کشور فلسطین در صورت تشکیل آن است، استقبال کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، اعضای این حزب در کنفرانس سالانه خود با اکثریت قاطع به لایحه‌ای در محکومیت نکبت در فلسطین، حمله نظامی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، اخراج اهالی محله الشیخ جراح و جنگ این رژیم علیه نوار غزه رای دادند.
این حزب از تحقیق دادگاه لاهه درمورد جنایت‌های رژیم صهیونیستی نیز استقبال کردند.
اوایل ماه مارس ، فاتو بنسودا ، دادستان سابق دادگاه ، از آغاز تحقیقات در مورد وضعیت فلسطین خبر داد.
حزب کارگر در این لایحه متعهد شده درصورت موفقیت حزب در تشکیل دولت، کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.
کنگره حزب کارگر همچنین با پیشنهاد تحریم علیه اسرائیل به دلیل سیاست های آپارتاید در قبال فلسطینی ها موافقت کرد. این حزب خواستار تحرکاتی است که ساخت شهرک‌های اسرائیلی را متوقف کرده، هرگونه عملیات الحاق (مناطق) را لغو  و اشغال کرانه باختری و محاصره نوار غزه را پایان دهد.
حزب کارگر انگلیس با اشاره به نتیجه کنفرانس سندیکاهای کارگری در سال ۲۰۲۰ که شهرک سازی رژیم صهیونیستی را بخشی از جنایت آپارتاید این رژیم در اراضی اشغالی دانست، از تمامی سندیکاهای کارگری در اروپا و سراسر دنیا خواست به کمپین بین المللی توقف الحاق اراضی و پایان یافتن نظام آپارتاید بپیوندند.
حسام زملط، سفیر فلسطین در لندن این تصمیم حزب کارگر را نقطه عطفی در شناساندن نزاع بین فلسطین و رژیم صهیونیستی از سوی یک حزب بزرگ انگلیسی که ممکن است در آینده دولت تشکیل دهد، توصیف کرد.
وی گفت، این تصمیم که رژیم صهیونیستی را نظامی استعماری و تبعیض نژادی معرفی و از حق مشروع ملت فلسطین در مقاومت در برابر اشغالگر و استعمارگر حمایت می کند، شروعی برای حرکت در مسیر درست است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.