رئیس دانشگاه کابل ضمن تکذیب گزارش نیویورک‌تایمز درباره محرومیت زنان از تحصیل، گفت: زنان تا فراهم شدن شرایط در خانه بمانند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد اشرف غیرت رئیس دانشگاه کابل با بیان اینکه نیویورک‌تایمز از اظهارات وی برداشت نادرستی داشته، گفت: زنان تا فراهم شدن شرایط در خانه بمانند.
وی افزود: تا زمانی که شرایط اسلامی در دانشگاه حاکم شود، بهتر است زنان در خانه بمانند. 
او همچنان در یک توییت دیگرش نوشت: زن مادر است، زن خواهر است، زن همسر است. ما به خواهران خود احترام می‌گذاریم و به تامین تمام حقوق‌شان در اسلام متعهد هستیم.
پیش از این نیویورک تایمز گزارش کرده بود که رئیس جدید دانشگاه کابل با تشدید محدودیت‌ها بر زنان روز دوشنبه گفته که زنان به  عنوان استاد یا دانشجو، از تحصیل در این دانشگاه محروم خواهند بود.
این رسانه آمریکایی مدعی شد که طالبان در زمان به قدرت رسیدن اعلام کرد به حقوق زنان احترام خواهد گذاشت. اما رهبران طالبان اخیرا یک کابینه تمام مردانه معرفی کردند و دولت جدید با اشاره به نگرانی‌های امنیتی، بازگشت زنان به محل کار را ممنوع کرده است.
طالبان دو هفته پیش غیرت ۳۴ ساله را به  عنوان رئیس دانشگاه کابل منصوب کرد.
نیویورک تایمز اضافه کرد: هفته گذشته در اقدامی نمادین اتحادیه معلمان افغانستان و در اعتراض به انتصاب غیرت با ارسال نامه‌ای به دولت موقت طالبان خواستار لغو این انتصاب شدند.
اما غیرت در مصاحبه با تایمز نگرانی‌های مربوط به انتصاب خود را رد کرد و گفت: من هنوز کار را شروع نکرده‌ام. آنها چگونه می‌دانند که من واجد شرایط هستم یا نه؟ اجازه دهید زمان قضاوت کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.