وزیر دفاع آمریکا در تماسی تلفنی با همتای فرانسوی‌اش گفت، فرانسه از حمایت مداوم واشنگتن برای تلاش‌های مقابله با تروریسم در منطقه ساحل آفریقا برخوردار است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسه ۵۰۰۰ سرباز در منطقه ساحل در غرب آفریقا با هدف مقابله با شبه نظامیان دارد و مورد حمایت لجستیکی آمریکا نیز هست.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در ژوئن سال جاری میلادی گفته بود که این کشور در حال کاستن از تعداد نیروهایش در منطقه مذکور است.
گفتگوی تلفنی ژنرال لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا با فلورانس پارلی، همتای فرانسوی‌اش در حالی صورت گرفت که واشنگتن به دنبال احیای روابطش با پاریس پس از آن است که آمریکا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ توافق امنیتی را با استرالیا و انگلیس اعلام کرد که بر اساس آن، قرارداد بزرگ دفاعی دولت کانبرا با پاریس برای زیردریایی‌های اتمی متوقف شد.
پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر دفاع آمریکا رهبری فرانسه را در ارتباط با مقابله علیه تروریسم مورد قدردانی قرار داد و به او تضمین کرد که آمریکا از این ماموریت مهم حمایت می‌کند.
بر اساس بیانیه مشترک در پی این تماس تلفنی پس از تنش پیش آمده بین دو کشور، واشنگتن به افزایش حمایت‌ها از عملیات مقابله با تروریسم صورت گرفته از سوی کشورهای اروپایی در منطقه ساحل متعهد شد.
آستین همچنین در این تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود مراتب همدردی‌اش را درباره مرگ یک سرباز فرانسوی که اخیرا در جریان درگیری‌ها با شبه نظامیان در کشور مالی کشته شد، ابراز داشت.
بیش از ۵۰ سرباز فرانسوی در منطقه ساحل و از زمان استقرار نیروهای این کشور در ۲۰۱۳ کشته شدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.