مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر اینکه جامعه بین المللی حق ایران برای غنی سازی اورانیوم را به رسمیت شناخته، ادعای رژیم صهیونیستی در خصوص برنامه هسته ای کشورمان را سیاسی دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر لزوم توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: جامعه جهانی موافقت کرده که تهران می‌تواند تا حد مشخصی به غنی سازی اورانیوم بپردازد.
بر اساس این گزارش، گروسی که این سخنان را در جریان گفتگوی خود با برنامه «هارد تاک» بی بی سی مطرح می‌کرد، با کنایه به اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد: برخی دیدگاه‌های مختلفی (در خصوص برنامه هسته‌ای ایران) دارند؛ اما تصمیم گیری در این خصوص به من ارتباطی ندارد.
مجری شبکه بی بی سی با استناد به سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد که اقدامات بازرسی آژانس، بازیگران منطقه را راضی نکرده است. گروسی در پاسخ به وی گفت: تصور نمی‌کنم بتوان چنین از سخنان نخست وزیر اسرائیل برداشت کرد که بازرسی‌های ما قابل اعتماد نیست.
وی همچنین در خصوص سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: این موضوع، یک مساله سیاسی است و من علاقه‌ای به مداخله در این خصوص ندارم.
گروسی ادعا کرد: سخن من این است که ما قابلیت‌های هسته‌ای ایران را تحت نظر داریم و آنچه شرایط فعلی را حساس کرده این است که اگر دسترسی‌های ما در داخل ایران با محدودیت روبرو شوند، کنترل اوضاع از دستمان خارج خواهد شد. بازرسی‌های آژانس در ایران گسترده و وسیع بوده و ما از هر گرم اورانیوم تولید شده در ایران مطلع بوده و از مراکز مختلف (غنی سازی) و رخدادهای به وقوع پیوسته در آنها با خبر هستیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.