یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی با بیان اینکه نشست صهیونیستی «اربیل» مرده به دنیا آمد، گفت: عراقی‌ها حامی ملت فلسطین هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «عبدالخالق العزاوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در سخنانی گفت: نشست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شهر اربیل واقع در اقلیم کردستان مرده به دنیا آمد.
بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق افزود: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کاملاً مردود است و همه عراقی‌ها خواستار بازپس‌گیری حقوق سلب شده ملت فلسطین در اراضی اشغالی هستند. عراقی‌ها از ملت فلسطین حمایت می‌کنند.
گفتنی است، برگزاری نشست صهیونیستی اربیل واکنش‌های متعددی را در محافل سیاسی عراق به دنبال داشت. به عنوان نمونه، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام مخالفت قاطعانه با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که برگزاری گردهمایی در حمایت از تل آویو در شهر «اربیل» از دیدگاه بغداد کاملاً مردود و غیرقابل قبول است.
افزون بر این، دفتر ریاست جمهوری عراق نیز بیانیه جداگانه‌ای را در محکومیت گردهمایی صهیونیست در اربیل منتشر کرد. در همین ارتباط، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» نیز نشست اربیل را اقدامی سفارشی و بی ارزش خواند و گفت: این نشست را برخی افراد ناموجه و خیانتکار و بی بهره از غیرت و شرافت عراق به منظور عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی برگزار کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.