وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که کشورش تحولات اخیر در شمال سوریه را از نزدیک دنبال می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه ضمن ابراز تأسف نسبت به تداوم حمایت واشنگتن از نیروهای کُرد سوریه خاطرنشان کرد: ما از نزدیک تحولات اخیر در شمال سوریه را دنبال می‌کنیم.
آکار در ادامه تاکید کرد، هیچ تفاوتی بین حزب کارگران کردستان (پ ک ک) که ارتش ترکیه از ده‌ها سال پیش در ترکیه با آن در حال جنگ است و آنچه آنکارا آن را شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک در سوریه می‌نامد و یگان‌های مدافع خلق کُرد که ترکیه آن را گروه تروریستی دانسته و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اساس آن را تشکیل می‌دهد، وجود ندارد.
وزیر دفاع ترکیه همچنین تصریح کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که همپیمانان آمریکایی ما این نیروها را به تسلیحات، مهمات و تجهیزات مجهز می‌کنند که با روحیه این ائتلاف هماهنگی ندارد.
وی در ادامه افزود، “ارتش ترکیه به مبارزه با تروریسم به ویژه در سوریه و عراق با احترام به امنیت مرزهای کشورهای همجوار و حق حاکمیت آنها ادامه می‌دهد.”
خلوصی آکار همچنین اظهار داشت: ما باید به خاطر امنیت برادران سوری خود در آنجا از یک سو و امنیت نیروهای خود و مرزهایمان از سوی دیگر و نیز حفاظت از کشورمان که موج جدیدی از مهاجرت را تحمل نخواهد کرد، به موفقیت برسیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.