فرمانده ستاد مشترک ارتش کره جنوبی صبح روز سه شنبه به وقت محلی از پرتاب یک فروند موشک ناشناس توسط کره شمالی به درون آب‌های دریای ژاپن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، فرمانده ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در ساعات آغازین روز سه شنبه به وقت محلی در گزارشی اعلام کرد که جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) دست کم یک فروند «موشک ناشناس» را به درون آب‌های دریای ژاپن پرتاب کرده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری یونهاپ، فرمانده ستاد مشترک ارتش کره جنوبی به تعداد و نوع موشک‌های پرتاب شده اشاره‌ای نکرد.
گفتنی است، کره شمالی در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش شماری از موشک‌های جدید و کوتاه بُرد خود استفاده کرده است. این کشور همچنین به تازگی از یک مدل جدید موشک رونمایی کرده که از سکوی یک قطار پرتاب می‌شود. هدف از طراحی این موشک، تقویت قابلیت مقاومت در صورت مواجهه با حمله دشمن است.
البته این آزمایش موشکی یک روز پس از آن انجام شد که «کیم یو جونگ» معاون وزارت تبلیغات و اطلاعات حزب کارگران کره و خواهر رهبر کره شمالی، اعلام کرد که کشورش در صورت تضمین اصلِ «بی طرفی و احترام» متقابل و پایان روند اتخاذ استانداردهای دوگانه از سوی سئول، برای برگزاری نشستی با حضور رهبران دو کره آمادگی دارد.
 گفتنی است «کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی جمعه گذشته اعلام کرد در صورتی که کره جنوبی به نگرش خصمانه خود نسبت به این کشور پایان دهد، پیونگ یانگ برای انجام «گفتگویی سازنده» جهت بهبود روابط میان دو کره آمادگی دارد.
کیم یو جونگ در بیانیه‌ای که از طریق خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد، اعلام کرد که پیشنهاد اخیر «مون جائه این» رهبر کره جنوبی برای اعلام پایان جنگ دو کره «ایده‌ای خوب و جالب توجه» است.
«مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی سه شنبه هفته گذشته در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر پیشنهاد داد که دو کره به همراه ایالات متحده و احتمالاً با پیوستن چین، پایان رسمی جنگ دو کره (۵۳-۱۹۵۰) را اعلام کنند. به گفته مون، اعلان پایان جنگ دو کره، «نقطه محوری و مهم برای حرکت در مسیر خلق یک نظم جدید مبتنی بر آشتی و همکاری در شبه جزیره کره» خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.