منابع فلسطینی از یورش شهرک نشینیان به مسجد الاقصی با حمایت نیروهای رژیم صهیونیستی و درگیری‌ها و بازداشت‌ها در کرانه باختری خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه عربی۲۱، بیش از ۳۵۰۰ شهرک نشین صبح امروز(سه شنبه) با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند.
سایت‌های اسرائیلی اعلام کردند که دلیل یورش شهرک نشینیان به مسجد الاقصی برای مراسم هشتمین روز “عید العرش” است.
نیروهای اسرائیلی مانع ورود یک اتوبوس از شهر ام الفحم فلسطین شد و دو جوان را بازداشت کرد.
در این راستا شهر جنین و اطراف آن همچنان شاهد درگیری‌های خشونت آمیز میان جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر صهیونیستی است. امروز نیز درگیری‌هایی میان دوطرف در شهرک قباطیه در جنوب جنین رخ داد. این درگیری‌ها به زخمی شدن دو جوان با گلوله منجر شد. نیروهای اسرائیلی به منطقه جبل الزکارنه در قباطیه و منازل علی تیسیر زکارنه و علاء ابوفراشه یورش بردند.
این نیروها یک جوان از شهرک قباطیه و جوانی از شهرک عرابه را بازداشت کردند.
نیروهای اسرائیلی دوشنبه نیز یک جوان معلول ۲۰ ساله در روستای دیرنظام در شمال رام الله و پنج فلسطینی در روستای بدو در شمال غرب قدس را بازداشت کردند.
در رام الله و البیره نیز یک روزنامه نگار به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی زخمی شد. ده‌ها تن نیز به دلیل شلیک گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند. این حملات طی راهپیمایی فلسطینی‌ها رخ داد.
در بیت لحم نیز درگیری‌هایی میان جوانان و نیروهای اسرائیلی در روستای حوسان رخ داد و نیروهای اسرائیلی با گاز اشک آور، گلوله زنده و بمب صوتی به این جوانان یورش بردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.