ارتش کلمبیا اعلام کرد که در جریان بمب باران منطقه ای در جنوب شرقی این کشور، ۱۰ شبه نظامی از گروه مخالف دولت کشته شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رئیس ارتش کلمبیا اعلام کرد که در بمباران نیروهای مسلح در جنگل های جنوب شرقی این کشور، دست کم ۱۰ نفر از اعضای گروه شبه نظامی مخالف دولت این کشور موسوم به «فارک» FARC کشته شدند.
بمباران مذکور در منطقه روستایی موریچال نوئوو، در استان «گوآنیا» که منطقه ای جهت کشت گیاه کوکا که ماده و عنصر اصلی تولید کوکائین است، انجام شد.
ژنرال«لوئیس فرناندو ناوارو» رئیس نیروهای مسلح در یک پیام ویدئویی گفت: تا الان، ما تا حدی در جریان عملیات نظامی برضد ۱۰ شورشی این سازمان و تصرف مواد تلفات داده ایم.
منابع امنیتی برآورد می کنند که تعداد افراد گروه های مخالف که گاهی اوقات با چریک های ارتش آزادیبخش ملی و گروه های تبهکار بر سر قلمرو رقابت می کنند، به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر می رسد.
فارک ( FARC) یا گروه موسوم به «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا»، یک سازمان چریکی مارکسیست است که از سال ۱۹۵۸ عملیات مسلحانه در کلمبیا دنبال می‌کرد اما در سال ۲۰۱۶ توافق صلح را مشروط به ایجاد زیرساخت در مناطق مرکزی کلمبیا با دولت مرکزی این کشور امضا کرد، هرچند در نهایت این توافق صلح دوام نیاورد و این گروه بار دیگر سلاح به دست گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.