وزیر دفاع ترکیه در واکنش به هدف قرار دادن استان ادلب سوریه، بر اهمیت برقراری آتش بس و تضمین ثبات تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در پاسخ به سوال خبرنگاران پس از نشست دولتی این کشور خاطرنشان کرد: ما به اصول توافق منعقد شده با روسیه متعهد هستیم و منتظریم طرف مقابل مسؤولیت‌های خود را در رابطه با توافق بر عهده بگیرد.
وزیر دفاع ترکیه حمله به اماکن استان ادلب در شمال غرب سوریه موجب افزایش مهاجرت و افزایش افراط گرایی در بین ساکنان این منطقه شده است.
آکار در مورد هماهنگی بین کشورش و روسیه در منطقه، بر وجود یک مکانیزم دقیق در آنجا و کانال‌های ارتباطی بین دو کشور تأکید کرد.
وزیر دفاع ترکیه در مورد مسائل شرق فرات با بیان اینکه کشورش با روسیه و آمریکا تفاهم نامه موازی دارد، افزود: ما در مورد خروج تروریست‌ها به توافق رسیدیم اما متأسفانه هنوز حضور آنها همچنان ادامه دارد.
آکار تأکید کرد که ترکیه اجازه هیچ‌گونه خطر یا تهدیدی را در جنوب این کشور برای خود نخواهد داد.
وی همچنین بر احترام به امنیت مرزهای کشورهای همسایه و حقوق حاکمیتی آنها در رأس آنها سوریه و عراق تاکید کرد.
وزیر دفاع ترکیه در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار در مورد احتمال آغاز عملیات علیه تروریست‌ها با عراق و اینکه آیا در این زمینه ارتباط و تماسی وجود دارد یا خیر ، تماس با وزیر دفاع عراق را تأیید کرد.
آکار در این باره گفت: ما به همکاری با آنها در زمینه امنیت مرزها ادامه می‌دهیم و در هفته‌های گذشته هیئتی از عراق وارد ترکیه شد و ما به آنها توضیح دادیم که چگونه امنیت مرزها را از طریق سیستم امنیت فیزیکی مرزها در ایالت هاتای واقع در جنوب ترکیه تامین می‌کنیم.
وزیر دفاع ترکیه گفت: ما به طرف عراقی گفتیم که می‌توانیم به آنها کمک کنیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.